Meyveli ve Bitkili Çay Faydaları
26 Kasım 2020 Perşembe
0

Meyveli ve Bitkili Çay Faydaları

Dünya genelinde Türk denilince akıllara çay kelimesi, çay denilince de Türkler gelmektedir. Türk insanı olarak çaylara olan ilgimiz çok farklı seviyelerde olmakta ve bu noktada da birçok çay çeşidi bulunmaktadır. Meyveli çayların ise günümüzde en sık tüketilen ve satılan ürünler arasında yer almasının da belirli sebepleri bulunmaktadır.

Coğrafyamızda genel olarak siyah çay tüketimi daha fazladır. İnsanların meyve çaylarına olan ilgisi ise son yıllarda bu çayların insan sağlığına iyi gelmesi ile birlikte artmıştır. Doğal ürünlere olan bu yatkınlık insanların da zaman içerisinde ilgisini çekmiş ve merak uyandıran her şeyin tüketimi de bu noktada ilerlemektedir.

Kahve tüketimi ülkemizde son yıllarda çok ciddi derecede yükselirken bitki ve meyve çaylarının online ortamlardaki etkinliği de artmaya başladı. İnsanların çay noktasında ki aromalı istekleri her geçen gün artmakta ve artık neredeyse her meyveden çay üretimi çıkmaktadır.

Siyah çay tüketiminde insanlar belirli sağlık sorunları neticesinde doğal olan ürünlere yöneldi. Doğal meyve çayları ile birlikte sağlığa olan faydaları ise bu noktada birçok hedef kitlenin de doğrudan ilgisini çekmiştir. Damak zevklerinin de bu noktada uyumlu olması insanların yönelimini ciddi derecede değiştirdi. Bu blog yazımızda sizlere Atlantik Coffee olarak meyve çay çeşitlerimizden bahsedecek ve insan sağlığına olan faydalarını paylaşacağız.

Atlantik Coffee olarak meyveli - bitkili çay ürünlerimizi maddeler halinde paylaşalım:

 • Atlantik Ada Çayı
 • Atlantik Melisa Çayı
 • Atlantik Papatya Çayı
 • Atlantik Rezene Çayı
 • Atlantik Böğürtlen Çayı
 • Atlantik Çilek Çayı
 • Atlantik Elme Çayı
 • Atlantik Elma Tarçın Çayı
 • Atlantik Ihlamur Çiçek Çayı
 • Atlantik Kış Çayı
 • Atlantik Kuşburnu Çayı
 • Atlantik Nane Limon Çayı
 • Atlantik Orman Meyveleri Çayı
 • Atlantik Yeşil Çay Yaprak Çayı
 • Atlantik Zencefilli Limon Çayı
 • Atlantik Yaseminli Yeşil Çay

İnsanların ilgi ve yönelimleri doğrultusunda kış ve sonbahar aylarında en çok satılan ürünler ise kış çayı, nane limon çayı ve yeşil çay olarak tespit edilmiştir. Bu üç ürün kış aylarında insanların en çok ilgi gösterdiği ürünler arasında yer almaktadır. Bu blog içeriğimizde ise bu üç çayın faydalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kış Çayı Faydaları

Soğuk havaların gelmesi ile birlikte insanlar sıcak içeceklere olan özlemini daha da arttırdı. Bu noktada Türkiye de en çok satış ve ilgi gören içeceklerden bir tanesi de şüphesiz kış çayıdır. Kış çayı tabiri caizse tam anlamıyla şifa deposudur. İnsanlar olası üşütme, nezle ve grip gibi durumlarda kış çayı içerek hastalığını minimum seviyede geçirmek istemektedir. Kış çayının içerisinde bulunan vitaminler, vücutta direnç etkisi yaratarak daha hızlı bir iyileşme göstermektedir. Vücut direncinin artması ve olası bakteri ve virüslerden korunmanızda çok etkili bir çaydır.

Nane Limon Çayı Faydaları

Tıp teriminde iyileştirici özelliği savunulan ve doktorların bile günümüzde soğuk algınlığı gibi hastalıklarda önerdiği yiyecek ve içeceklerden bir tanesi olan nane limon çayının faydaları saymakla bitmemektedir. İnsan sağlığına olan faydasını sayamayacağımız nane limon çayını en yüksek vitamin içeren şirketlerden satın almak oldukça yararlı olacaktır. Bu noktada Atlantik Coffee olarak doğal organik ürünlerden elde ettiğimiz nane limon çayını sizlerde inceleyebilir ve dilerseniz alabilirsiniz.

 

Yeşil Çay Faydaları

Türkiye de siyah çay içiminin çok fazla olması ve insanların yıllar içerisinde bu damak tadına alışması farklı yönelimlere itmekte oldukça zorlayan unsurlardan bir tanesi olmaktadır. Doğada yetişen ve botanik olarak da bilinen  Camellia Sinensis adı ile yer alan çay bitkisi birçok aşamalardan geçerek günümüzde elde edilen çay çeşitleri arasında yer almaktadır.

Yeşil çay içerisinde yer alan antioksidan maddesi insan vücudunda da yer almaktadır. Dış besinlerle alınan kimyasal madde bu noktada vücut içerisinde bulunan bazı karşı radikallere tepkime göstererek insan hücre yapısını korumaya yaramaktadır.

Kış aylarında sık tüketilen yeşil çay ülkede büyük bir kesim tarafından en çok tercih edilen bitki çay çeşitleri arasında yer almaktadır.

Atlantik Coffee

Yayınlanma: 26 Kasım 2020 Perşembe ~ 26 Kasım 2020 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme